8 października 1943 roku urodził się Bronisław Cieślak, aktor znany przede wszystkim z serialu „07 zgłoś się”. Był też dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. W latach 1997-2005 zasiadał w Sejmie. Zmarł 2 maja 2021 roku.
Pracował między innymi jako dziennikarz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Karierę na ekranie rozpoczął jako aktor niezawodowy w połowie lat 70. XX wieku. Debiutował w serialu obyczajowym „Znaki szczególne”.
Popularność i sympatię widzów zdobył wcielając się w postać porucznika MO Sławomira Borewicza w serialu „07 zgłoś się” - jednym z pierwszych polskich seriali kryminalnych, który doczekał się wielokrotnych emisji. W ciągu 11 lat powstało 21 odcinków.
Bronisław Cieślak pojawił się też między innymi w filmach „Kung-fu” i „Wściekły”, a w ostatnich latach wcielał się w postać detektywa Bronisława Malanowskiego w serialu „Malanowski i partnerzy”. W telewizji prowadził też program „Telewizyjne Biuro Śledcze”.
W jednym z wywiadów na antenie Polskiego Radia (2015) żartobliwie wspominał, że choć na ekranie pojawił się w latach 70., to swój debiut aktorski przeżył znacznie wcześniej, kiedy jako 9-latek w kółku ministrantów w Krakowie zagrał w przedstawieniu rolę świętego Tarsycjusza, ukamienowanego za wiarę w czasach prześladowań chrześcijan.
Dzieciństwo, które przypadło na lata powojenne, aktor spędził na krakowskim Kazimierzu. Mówił o sobie, że był dzieckiem „podwórkowym”.
W rozmowie o swoim dzieciństwie Bronisław Cieślak opowiadał, że z kolegami często bawił się w milicjantów i złodziei. Na pożydowskim krakowskim Kazimierzu nie bawiono się natomiast w wojnę.
Bronisław Cieślak został pochowany na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie. Uroczystościom pogrzebowym towarzyszyła ulubiona muzyka aktora - melodie chorwackie.
Bronisław Cieślak został odznaczony Krzyżem Zasługi i Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Pośmiertnie prezydent Andrzej Duda uhonorował go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.