Patronaty medialne TVP Polonia

Rozpoczął się XVI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski

Na Dużej Scenie zaprezentowany został spektakl „Iwona, księżniczka Burgunda” w reżyserii Adama Orzechowskiego z gdańskiego Teatru Wybrzeże, fot. Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu/Marta Dudzińska
Na Dużej Scenie zaprezentowany został spektakl „Iwona, księżniczka Burgunda” w reżyserii Adama Orzechowskiego z gdańskiego Teatru Wybrzeże, fot. Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu/Marta Dudzińska
podpis źródła zdjęcia

Za nami uroczyste otwarcie XVI Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Podczas inauguracji obecnych było wielu gości, m. in. Bożena Sawicka - zastępczyni Dyrektora Departamentu Narodowych Instytucji Kultury, Sebastian Równy -dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Radom, krytycy teatralni, miłośnicy teatru oraz twórczości Gombrowicza oraz przyjaciele Festiwalu. Festiwal wspiera życzliwie Rita Gombrowicz.

XVI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski odbędzie się w dniach 12-19 października, fot. FB/Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu

XVI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski

Patronaty medialne TVP Polonia

 Pierwszego dnia na scenie Kotłownia odbyła się premiera monodramu „Biesiada u hrabiny Kotłubaj” w reżyserii Błażeja Peszka i wykonaniu Małgorzaty Maślanki, która tego wieczoru obchodziła 30-lecie pracy artystycznej. Publiczność bardzo ciepło przyjęła spektakl i długimi oklaskami podziękowali za ogrom pracy Małgosi.


Na Dużej Scenie zaprezentowany został spektakl „Iwona, księżniczka Burgunda” w reżyserii Adama Orzechowskiego z gdańskiego Teatru Wybrzeże. Aktorzy od razu porwali Widzów do wspólnej zabawy, by później uczynić z nich współwinnych zbrodni. 


Drugi dzień rozpoczęła debata „Pisanie to JA! Autobiografia jako poszukiwanie tożsamości”z. Spotkanie poprowadził Michał Pabian, który rozmawiał z Justyną Sobolewską oraz Radosławem B. Maciągiem.


Na scenie Kameralnej przenieśliśmy się do dalekiej „Ameryki” za sprawą Teatru Polskiego im. H. Konieczki z Bydgoszczy. A na dużej scenie znów zagościła „Iwona, księżniczka” w reż. Jarosława Tumidajskiego z Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, tym razem w zupełnie innym wydaniu.


Po spektaklach odbyły się rozmowy w Studiu Festiwalowym, które poprowadziła Barbara Marcinik z Polskiego Radia Trójka. Rozmowy są dostępne na profilu Facebook Teatru Powszechnego w Radomiu.


Spektakle ocenia  jury w składzie: Agata Grenda, Lena Frankiewicz, Łukasz Maciejewski, Jacek Wakar.


Czekamy na dalsze niezapomniane wrażenia!


źródło: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Pobierz aplikację  TVP POLONIA
Aplikacja mobilna TVP POLONIA - Android, iOS, AppGallery
Więcej na ten temat