Reprezentacja Polski startuje w 82. Tour de Pologne z określonym celem: wygrać klasyfikację aktywnych i być może górską. Jedzie w strojach w stylu retro, przypominających te, w których ścigali się Biało-Czerwoni w latach 80. XX wieku.