Iga Świątek pokonała Japonkę Naomi Osakę 6:2, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju rangi WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Mecz trwał niespełna półtorej godziny.