W środę w południe reprezentacja Polski koszykarzy udała się z Krakowa do Helsinek na ostatni mecz towarzyski przed ME, które rozpoczną się w Katowicach 28 sierpnia. Przed rewanżem z Finami kapitan Mateusz Ponitka jest optymistą. - Myślę, że z każdym sparingiem rośniemy - powiedział.