Młodzież polonijna z Francji i Niemiec spotka się w Strasburgu podczas międzynarodowego projektu „Polonijna Debata Młodych”. Wydarzenie, organizowane w formule debaty oksfordzkiej, ma rozwijać kompetencje językowe, obywatelskie i społeczne młodych Polaków mieszkających poza granicami kraju.