Ministrowie energii Polski i Norwegii, Miłosz Motyka i Terje Aasland, ogłosili w poniedziałek w Oslo partnerstwo dotyczące bezpieczeństwa energetycznego, zielonej transformacji oraz ochrony infrastruktury krytycznej. Minister Motyka podkreślił, że Polska może stać się hubem gazowym dla Europy Środkowej.