Fajna Polska - odc. 3

FAJNA POLSKA - WARMIA I MAZURY

W trzecim odcinku wakacyjnego cyklu „Fajna Polska” dziennikarz TVP Polonia Jonasz Rewiński odwiedził Warmię i Mazury, które pokazała mu dziennikarka TVP Olsztyn Jolanta Wiszniewska. Jola i Jonasz pływali motorówką, próbowali trudnej sztuki pływania na desce z wiosłem. Podziwiali z lotu słynne zamki w regionie - Malbork, Frombork, Reszel, Olsztyn i Lidzbark.

Jonasz dzięki Joli poznał także miejscowych ”Szaleńców z Dźwierzut”, którzy w swoich maleńkich miejscowościach organizują co roku liczne turystyczne atrakcje - Festiwal Kultury Słowiańskiej i Pruskiej.
Jola namówiła Jonasza do uczestniczenia w ogólnopolskiej już akcji Spacer z Psiakiem Bezdomniakem. Pomógł jej w tym buldożek Stasiek, którego adoptowała rok temu. Jonasz poznał również miejscowego Iron Mana, dowiedział się również co poza jazdą samochodem lubi robić w wolnym czasie mieszkający pod Olsztynem Krzysztof Hołowczyc. Na miejscowej plaży dziennikarzom zagrał na saksofonie sam Grzech Piotrowski - znany multiinstrumentalista, organizator Festiwalu na Jeziorze - Wschód Piękna. Miejscowe gospodynie przygotowały dziennikarzom pyszne ryby z grilla i zupę z borowików. Gwiazdą muzyczną odcinka był pochodzący z tego regionu zespół Czerwony Tulipan.