„Fajna Polska” nowy magazyn turystyczno-lifestylowy
image

Marta Radziach i Przemysław Toczek od 7 lipca zaproszą widzów TVP Polonia w podróż po najpiękniejszych zakątkach Polski. Współprowadzącymi każdy odcinek cyklu „Fajna Polska” będą dziennikarze z Ośrodków Regionalnych TVP.

.

Śląsk, Pomorze, Małopolska, Warmia i Mazury czy Podkarpacie - specjalnie dla widzów z całego świata dziennikarze ruszają w Polskę! Będą szukać niezwykłych miejsc przyrodniczych, żeglować na jeziorach, wspinać się w górach, i zjadą do zabytkowych kopalni węgla. Zgodnie z zasadą „coś dla ducha i coś dla ciała” – prowadzący nowy program będą również próbować najlepszych dań regionalnych, przyrządzonych przez gospodynie słynące ze swojego kulinarnego talentu.

Nie zabraknie gości specjalnych – muzyków i miejscowych sław, gwiazd ze świata kultury i sportu, które są związane z danym miastem bądź regionem.

W pierwszym odcinku dziennikarze TVP Polonia zaproszą widzów do Beskidu Żywieckiego - regionu słynącego z pięknych górskich widoków, dobrych smaków i znanej na całym świecie muzyki rodziny Golec. Pokażą, jakie cuda produkują koronczarki z Koniakowa oraz słynną galerię Adama Małysza, a bracia Golcowie zaśpiewają a capella prosto z rodzinnej Milówki.

„Fajna Polska” od 7 lipca (niedziela) o godz. 14:20 i 23:25 oraz 9 lipca (wtorek) o godz. 6:10 w TVP Polonia i TVP Polonia Stream

reklama
reklama