Fotorelacja z uroczystej gali wręczenia nagród TVP Polonia - Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju 2019

Już po raz 25. TVP Polonia nagrodziła osobowości ze świata nauki, kultury, polityki oraz sportu, które poprzez swoje osiągnięcia promują Polskę i Polaków na świecie. Uroczysta gala odbyła się 25 kwietnia w Warszawie.

Poznajcie tegorocznych laureatów nagrody

reklama
reklama
Polecamy

Stulecie Winnych - odc. 13

Jasiek jest przetrzymywany w areszcie. Władek i Kazia są bezsilni. Wiedzą, że Łucja widziała całe zdarzenie, ale milczy. Proszą o pomoc Bronię. Babka Winna żąda, by dziewczyna powiedziała policji prawdę. Posuwa się do groźby: jak go nie zwolnią z aresztu, to się ludzie dowiedzą prawdy o tobie. Łucja wpada w rozpacz. Niech mi pani powie, kim ja jestem - błaga. W Brwinowie pojawiają się plakaty o mobilizacji. Wszyscy przeczuwają, że wybuch wojny jest kwestią czasu.

Przystanek Zaolzie

Zapraszamy na trzeci odcinek cyklu w którym prezentujemy sylwetki Polaków z Zaolzia - osób barwnych, interesujących, pełnych pasji, energicznie angażujących się w działalność na rzecz polskiej społeczności i wzmacnianiu narodowej tożsamości. Bohaterami poszczególnych programów będą głównie osoby z młodego i średniego pokolenia, w pełni życiowo aktywne, cenione w swoich środowiskach zawodowych.

Bohaterem tego odcina jest Karol Suszka - aktor i były długoletni dyrektor Cieszyńskiego Teatru w Czeskim Cieszynie oraz kierownik artystyczny Sceny Polskiej w tym teatrze.