„Magazyn Kanada”
„Magazyn Kanada”, czyli informacje z życia Polaków mieszkających w kraju klonowego liścia.

Nowy program poruszający sprawy dotyczące Polonii z kraju „klonowego liścia”. Ważne i aktualne wydarzenia z życia Polonii Kanadyjskiej, ślady i historie związane z historią polskiego osadnictwa w Kanadzie. Przedstawimy sylwetki Polaków mieszkających w Kanadzie, a także unikalny folklor tego kraju.

TVP Polonia wprowadza kolejny magazyn polonijny! Ogromne zainteresowanie widzów „Magazynem z Ameryki” oraz „Magazynem z Wysp” wpłynęło na podjęcie decyzji przez dyrekcję TVP Polonia o uruchomieniu na antenę kolejnego programu realizowanego za granicą.

To program, który informuje o szeroko pojętym życiu Polaków w Kanadzie. Ich historii, osiągnięciach zawodowych, sprawach prywatnych, problemach dnia codziennego oraz wydarzeniach polonijnych.

W Kanadzie mieszka około miliona Polaków, a osób mających polskie pochodzenie jest znacznie więcej - prawie 1,5 miliona. Największym skupiskiem Polonii w Kanadzie jest Toronto. Mieszka w nim 250 tysięcy Polaków. Inne ośrodki Polonii to: Winnipeg (55 tys.), Montreal (40 tys.), Vancouver (60 tys.), Edmonton (55 tys.), Calgary (40 tys.), London (Kanada) (18 tys.).

Celem „Magazynu Kanada” jest przybliżenie widzom TVP Polonia unikalności Kanady związanej z Polakami, którzy tam mieszkają. Historią ich emigracji, osiedlania się czy wpływu na rozwój oraz życie tego ogromnego kraju. Autor programu, mieszkający w Kanadzie - Wacław Kujbida, w każdym z odcinków przedstawi aktualne wydarzenia z życia polonii kanadyjskiej. Pokaże widzom ciekawe miejsca, ślady oraz historie związane z polskim osadnictwem w Kanadzie. Zaprezentuje interesujące sylwetki Polaków żyjących w „kraju klonowego liścia”. Wyjaśni, na czym polegają unikalne, nieznane dotychczas aspekty Kanady. Zaprezentuje folklor i kulturę - bezpośrednio związane z Polonią. Polonijnych artystów oraz ich dzieła, a także polonijnych przedsiębiorców i ich biznesy.

Premierowe wydanie programu „Magazyn Kanada” w czwartek 14 września o godz. 19:25, piątek 15 września o godzinie 0:50 oraz poniedziałek 18 września o godz. 5:35 w TVP Polonia.

W najbliższym czasie TVP Polonia planuje uruchomić kolejne magazyny polonijne.

reklama
reklama