ZUS bez granic - nowość w TVP Polonia
ZUS BEZ GRANIC - nowość w TVP Polonia

Już we wtorek 12 września , na antenie TVP Polonia o 19:25 i 5:35 - „ZUS bez granic”! Premierowe wydanie programu poradnikowego dla Polaków pracujących poza granicami kraju.

"ZUS bez granic" to program skierowany do tych wszystkich Polaków, którzy przebywają czasowo lub na stale zagranicą. Nie posiadają wiedzy o zasadach przyznawania świadczeń emerytalno-rentowych. Chcieliby się dowiedzieć, co daje im polskie ubezpieczenie społeczne.
 
Kanwą programu „ZUS bez granic” są historie ludzi, którzy powrócili z wieloletniej emigracji, mieszkają lub pracują zagranicą.
W programie eksperci wyjaśnią im jakie są rodzaje polskich świadczeń emerytalno-rentowych. Przedstawią także warunki ich uzyskania.
Wytłumaczą jak wyglądają procedury postępowania o polskie świadczenia emerytalno-rentowe z zastosowaniem przepisów umowy o zabezpieczeniu społecznym między Polską, a poszczególnymi krajami, w których mieszka Polonia.
 Omówią zasady wypłaty polskich świadczeń emerytalno-rentowych osobom zamieszkałym poza granicami kraju.
 Przedstawią możliwości dostępu do indywidualnych kont w ZUS za pomocą Internetu (pue.zus.pl) oraz nowe kanały komunikacji (email, Skype, COT).
Po każdym programie ekspert odpowie widzom na interesujące ich pytania.
Kontakt możliwy za pomocą Facebook’a, Skype’a, poczty elektronicznej oraz  telefonu. Cykl składa się 10 odcinków, a każdy z nich trwa 15 minut.

Premierowe wydanie programu „ZUS bez granic” we wtorek 12 września o godz. 19: 25, 5:35  oraz niedzielę 17 września o godzinie 8:35 w TVP Polonia.

reklama
reklama