„Powroty” premiera w TVP Polonia
Powroty - nowość w TVP Polonia

Polacy wracają z emigracji! „Powroty” to nowy cykl w TVP Polonia, w którym zajmiemy się jednym z najbardziej gorących tematów ostatnich lat. O tym jak to jest, kiedy się wraca do ojczyzny, często po wielu latach, opowiedzą bohaterowie poszczególnych odcinków. Cykl „Powroty” to próba przyjrzenia się nowemu zjawisku społecznemu, opowieść o prawdziwych motywacjach emigrantów, ale również próba zachęcania innych do powrotu do Polski.

.

O ludziach, którzy ponownie zamieszkali w Polsce mówi się „emigranci powrotni”. W nowym cyklu będą prezentowani w każdym aspekcie nowego życia: w nowej pracy, domu, w otoczeniu rodziny, przyjaciół czy nowych sąsiadów.


W programie nie zabraknie szerszego spojrzenia na problem emigracji - komentarzy ekspertów, psychologów, przedstawicieli instytucji, które wspierają wracających, jak również specjalistów w dziedzinie dziecięcej edukacji, ponieważ do Polski wracają całe rodziny.

Symbolem „Powrotów” będzie bocian, jeden z najbardziej polskich ptaków, który wyraża nostalgię, ale też nadzieję związaną z odwiecznymi powrotami do kraju. Autorem cyklu i prowadzącym nowy program jak Cezary Ciszewski, znany widzom TVP Polonia między z innymi z cyklu „Wolny ekran”.

W pierwszym odcinku swoją historię opowie Bogusław Szedny „Architekt Szczęśliwego Życia”, który po 8 latach wrócił z Ameryki do Polski. Spełnił swój „amerykański sen”, mieszkał nawet jako bezdomny na plaży i…jak sam mówi, wrócił do korzeni. Obecnie mieszka w Warszawie. Czemu zdecydował się na powrót do Polski? Czy nie żałuje swojej decyzji? Jak funkcjonuje teraz w Polsce? Odpowiedź tylko w „Powrotach” w TVP Polonia!

Na pierwszy odcinek "Powrotów" zapraszamy w czwartek, 4 lipca o godz. 19:25 oraz w piątek, 5 lipca o godz. 12:50 i 22:25 do TVP Polonia i na TVP Polonia Stream

reklama
reklama