Korona królów s. II
Korona królów s. II, odc. 124

Druga seria Korony królów została rozszerzona o opowieść o losach kolejnego niezwykłego Piasta – Bolka II Małego. Dwór wawelski i dwór świdnicki będą się w niej splatać, by dopełnić i oddać, jak najszerzej historię Polski.

.

seria II, odc.  121

Adelajda nadal nie jest w upragnionej ciąży, co zaczyna doprowadzać ją do szaleństwa. Mikstury Eliasza dodatkowo osłabiają królową. Karl dzieli się swoją medyczną wiedzą z Jagną, która niespodziewanie staje się świadkiem niezwykłych wydarzeń. Egle traci dziecko i obwinia o to Ligęzę. Mikołaj za wszelką cenę chce odkupić swoje winy.

Emisja: poniedziałek 10 grudnia o godz. 15:55 i 0:15 w TVP Polonia i TVP Polonia Stream

seria II, odc.  122
Podczas królewskich obrad król nagradza Spytka przychodem za zasługi. Jednocześnie odbiera mu klucz myślenicki, który zawsze należał do kasztelanii krakowskiej. Wszyscy zebrani są poruszeni decyzjami jakie zapadają. Ojciec uratowanego przez Karla dziecka Bogumił, nie może uwierzyć, że jego córka urodziła się żywa mimo jej martwej matki. Zarzuca medykowi szatańskie praktyki.

Emisja:  wtorek 11 grudnia o godz. 15:55 i 0:15 w TVP Polonia i TVP Polonia Stream

seria II, odc.  123
Ligęza odnajduje ciężko ranną Audre, którą przewozi na Wawel. Pomocy udziela dziewczynie Karl, czym po raz kolejny bardzo imponuje Jagnie. Medyka ponownie nachodzi Bogumił i prosi o kolejną sakiewkę z pieniędzmi. Do Świdnicy docierają wieści o planach Żagańskiego. Chce walczyć o Głogów, ponieważ nigdy nie pogodził się z jego utratą.

Emisja:  środa 12 grudnia o godz. 15:55 i 0:15 w TVP Polonia i TVP Polonia Stream


seria II, odc.  124
Król chce wynagradzać urzędników płacąc im w monecie za piastowany urząd. Pełka ma coraz większe wątpliwości co do zmian, które wprowadza Kazimierz. W Świdnicy panuje niepokój, kobiety boją się wojny. Helena zwierza się Agnieszce z koszmarów, które męczą ją w nocy. We śnie widziała jak zamek został zaatakowany i płonął.

Emisja:  czwartek 13 grudnia o godz. 15:55 i 0:15 w TVP Polonia i TVP Polonia Stream

reklama
reklama