Korona królów
Korona królów - odc. 67 - zapowiedź

Serial historyczny opowiadający kulisy władzy Kazimierza Wielkiego, króla Polski w latach 1333-1370, ostatniego władcy z dynastii Piastów.

W tym tygodniu /21-24.05.2018/ odcinki:

Poniedziałek odc. 65

Kazimierz wie, że ktoś chce jego śmierci. Zaniepokojeni urzędnicy królewscy rozprawiają, komu może na tym zależeć i dlaczego. Niemierza rusza na poszukiwania. Anna czuwa przy rannym bracie. Zainteresowanie Olgierdem wykazuje także Elżbieta, co zauważa jej brat.

Wtorek odc. 66

Jadwiga przygotowuje się do uroczystości obłóczyn. W tej ważnej chwili jest przy niej Elżbieta, mimo oczekiwań Kazimierz nie przyjeżdża. Egle zostaje oskarżona, wtrącona do lochu i ma poważne kłopoty. Królowa Anna z niepokojem przygląda się wydarzeniom, ale niestety nic nie może zrobić.

Środa odc. 67

Elżbieta kłóci się z Kazimierzem, chce, aby tron odziedziczył po nim jej syn Ludwik. Król chce układu, który zapewni mu gwarancję zysku za cenę przekazania korony. Egle zostaje poddana Ordaliom, czyli idzie na Sąd Boży. Czy wiedźma podoła? Olgierd i Elżbieta nie są sobie obojętni, jednak ulec pokusie oznacza dla obojga narazić się na bardzo poważne konsekwencje.

Czwartek odc. 68

Rok 1338. Król Kazimierz odbywa kolejną podróż do Wyszehradu. Po Sądzie Bożym, który przeżyła Egle, zaszła w niej ogromna przemiana. Tymczasem na Wawelu dwór żyje sprawami serca. Elżbietka zyskuje pierwszego adoratora, a Bożena i Małgorzata decydują się w końcu na kandydatów do zamążpójścia. Czy uda się doprowadzić do małżeństwa?

Emisja: poniedziałek - czwartek o godz. 15:55 + 0:15 w TVP Polonia i na TVP Polonia Stream


reklama
reklama