Polsko-szwedzki Festyn w Folkets Park w Malmö
Obchody 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Szwecji

Polka International – Międzynarodowa Asocjacja Polskich Kobiet już 5 grudnia 2017 roku w 150. rocznice urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczęła przygotowania do obchodów 100. rocznicy.
Z tej okazji 5 maja br. godzina 13.00 Polka International wraz z głównym partnerem Folkets Park-Malmö Stad organizuje polski Festyn w Folkets Park, który leży w samym sercu Malmö.

Załączniki

Założeniem projektu jest przypomnienie historii Polski. Polska, która przez 123 lata była wykreślona z mapy Europy odzyskuje swoja wolność i niezależność oraz ukazanie ważnych bohaterów narodowych, którzy przyczynili się, ze dzisiaj Polacy żyją w wolnej Polsce.

Ideą projektu jest ukazanie Polaków, jako narodu kochającego i szanującego swoje tradycje i kulturę.

W programie Festynu m.in. Zespół Ludowy „Kwiaty Polskie”, który przedstawi w tańcu stare polskie tradycje ludowe. Hymn polski w wykonaniu artysty trąbkarza Eugeniusza Poloka przypomni, ze droga do wolności była ciężka i wyboista. Niech polska muzyka, śpiew, sztuka i oczywiście przysmaki przybliżą Polskę młodemu pokoleniu urodzonemu poza Polska. Polska w kapsułce dla naszych polonijnych dzieci - to główny cel organizatorów.

Więcej informacji na oficjalnej stronie organizatorów


reklama
reklama