„Wiedźmy” - serial
„Wiedźmy” - serial

 Elegancka kamienica na prawym brzegu Wisły, gdzieś w owianym przez lata zasłużenie złą sławą rejonie Ząbkowskiej i Brzeskiej. Nowoczesna "plomba", wtopiona w przedwojenną, praską zabudowę z jej barwnymi mieszkańcami, mieści kilka biur, firm, sklepów. Ten właśnie adres połączy przyjaźnią i wspólną pasją trzy dość odmienne panie, tytułowe "wiedźmy". Jedna z nich, Mariola, to zasiedziała prażanka, energiczna, choć niezbyt gruntownie wykształcona właścicielka hurtowni i sklepu z damską bielizną, żona Karola, który mimo przebytego niedawno zawału wykazuje niejaką słabość do napojów wyskokowych. Druga to Agata - szefowa niewielkiej agencji reklamowo-poligraficznej. Kieruje trzyosobowym zespołem, co idzie jej znacznie lepiej niż nadzór nad młodszą siostrą Agnieszką, zbuntowaną nastolatką, która koniecznie chce być dorosła. Do Marioli i Agaty dołącza niebawem Dorota, trzydziestoparoletnia prawniczka, wrażliwa i szlachetna. Po rozstaniu z ukochanym i dotychczasowym szefem, mecenasem Nowackim, próbuje samodzielnej działalności, otwierając w kamienicy własną kancelarię prawną.

Obsada: Katarzyna Figura, Magdalena Różczka, Maria Seweryn, Małgorzata Lewińska, Agnieszka Roszkowska, Tomasz Kot, Tomasz Sapryk

odc. 5/13 Spadek

Mecenas Nowacki sprowadza na oględziny kamienicy i okolic rzekomą spadkobierczynię. Tymczasem okazuje się, że posiadaczką oryginalnego testamentu jest skromna pani Manieczko mieszkająca w starym domu naprzeciwko lokali Marioli, Agaty i Doroty. W dzieciństwie przyjaźniła się z córką dawnego właściciela, pana Goldfarba. Wszyscy jego bliscy zginęli w czasie wojny, więc Goldfarb umierając zapisał wszystko osobie, która przypominała mu córkę. Pani Manieczko ten testament schowała sobie na pamiątkę. Dorota może zatem udowodnić Nowackiemu, że bierze on udział w oszustwie. A gdy pojawia się podejrzany typ usiłujący zastraszyć panią Manieczko, spotyka się z odporem ze strony bezdomnego Miecia, hydraulika Zdzisia, Rafałka i Marioli, broniącej "swego dziecka". Po tym wydarzeniu ocieplają się relacje krnąbrnego Rafałka z "ciotką" Mariolą.

Emisja: 2 lipca- niedziela o godz. 20:45 + 2:40, 3 lipca - poniedziałek o godz. 13:25 w TVP Polonia

(2005), 13 odc.
 serial komediowy
reż. Jan Kidawa-Błoński


reklama
reklama