XIX Światowy Zjazd Kaszubów w Rumi
04.07.2017 | Zjazd Kaszubów ze wszystkich stron świata
Załączniki

1 lipca w Rumi odbędzie się XIX  Światowy Zjazd Kaszubów. Będzie to podniosłe wydarzenie dla całej społeczności kaszubskiej, a zarazem bardzo istotna uroczystość w kalendarzu pomorskich spotkań kulturalnych. Organizacja tak znakomitego Święta na terenie Rumi jest dla nas ogromnym zaszczytem i ukoronowaniem dotychczasowych działań związanych z podtrzymywaniem kultury kaszubskiej wśród lokalnej społeczności.

O godzinie 10:30 na dworcu PKP Rumia prof. Edmund Wittbrodt - Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego wraz z Burmistrzem Miasta Michałem Pasiecznym powitają gości przybyłych pociągiem Transcassubia. Po uroczystym przemarszu zapraszamy na Mszę Świętą, która odbędzie się w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi o godz. 11:15. Oficjalne otwarcie zaplanowane jest na godzinę 13:00 na scenie głównej MOSiR w Rumi.

XIX Światowy Zjazd Kaszubów to bardzo istotne Święto w kalendarzu wydarzeń kulturalnych na Pomorzu. Jesteśmy dumni, że w tym roku to właśnie Rumia przyczyni się do krzewienia kultury i tradycji kaszubskiej. Z całą pewnością Światowy Zjazd przyciągnie do naszego miasta mnóstwo gości z całego świata. Dla wszystkich przygotowaliśmy wiele różnorodnych atrakcji: od występów kaszubskich artystów przez tradycyjną strefę gastronomiczną na strefie dla dzieci kończąc. Lipiec w tym roku zaczyna się w Rumi, Do ùzdrzeni!
  - zaprasza Burmistrz Miasta Rumi Michał Pasieczny.
reklama
reklama