Sukces „Kina Retro” w TVP Polonia
.

Premiera w TVP Polonia hitu przedwojennego kina "Ada! To nie wypada!” spotkała się z entuzjazmem wśród Polonii i Polaków na całym świecie. Pokaz filmu połączył w niedzielne popołudnie przed ekranami telewizorów setki tysięcy polskich Widzów. W samym kraju, gdzie satelitarny program TVP dostępny jest poza emisją naziemną, film zgromadził ok. 65 tysięczną widownię.

W niedzielę, 5 marca film „Ada! To nie wypada!” był jedną z najchętniej oglądanych pozycji programowych TVP Polonia, plasując się na 3. miejscu, tuż po wieczornym kinie „E=MC2” (ok. 97 tys. widzów) oraz transmisji Mszy Świętej (ok. 95 tys. widzów).

Wobec ogromnego zainteresowania "Kinem Retro", po licznych mailach i telefonach od Widzów, TVP Polonia specjalnie z myślą o Polonii australijskiej stworzyła dodatkowe pasmo „Kina Retro” – w poniedziałki o godz. 11:00.
 
Zainaugurowane w ub. niedzielę w TVP Polonia "Kino Retro" to 14 przedwojennych polskich filmów fabularnych, poddanych przez Filmotekę Narodową restauracji cyfrowej i digitalizacji. Bezcenne perły przedwojennej polskiej kinematografii nabrały dzięki temu nowego blasku, którym jako pierwsi mogą cieszyć się widzowie TVP Polonia. Każdy z prezentowanych w cotygodniowym cyklu filmów poprzedza wprowadzenie w historię i akcję dzieła, przygotowane przez Michała Pieńkowskiego – filmografa Filmoteki Narodowej, który uczestniczył w pracach badawczych i restauratorskich.

Emisja nowego cyklu TVP Polonia "Kino Retro”, z uwzględnieniem trzech stref czasowych właściwych dla miejsc zamieszkania Polaków w świecie, odbywać się będzie w niedzielę o godz. 5:55 i 14:40 oraz w poniedziałek o godz. 11:00.


reklama
reklama